Lehed

neljapäev, 17. detsember 2015

Väike kodukujundus

Oma praeguses kodus oleme me elanud peaaegu aasta. Siinne seinade värvivalik on meie lipuvärvides - avatud elutoas põhitooniks valge, üks sein must (Kaarel väidab, et tumepruun, mina näen ainult musta ja mul ON juba prillid :D); koridor sinine; magamistuba on ka valge ning koridori värvimisest on vist värvi üle jäänud ja jagunud seda ka magamistoa kahe seina alumisse ossa. Sellistes tagasihoidlikes toonides.

Meile hakkas korter kohe meeldima - hind sobilik, uues majas, seega kaasaegne ning ilus koht põhimõtteliselt linnas. Küll aga oli koheselt selge, et oleks vaja nipet-näpet teha, et hubasemaks muuta kodu.

Korteri omanik on meil selline laadna vend, me pole teda kordagi näinudki. Interneti teel tegime lepingu ja me polnud veel äragi maksnud esimest sissemakset, kui ta ütles, et minge küsige võti ja kolige ära sisse. :) Küsisin ka ta käest, et kas ma natukene kõpitseda võin korteris ning ta ütles, et tee mis tahad. Mõnel korral olen veel küsinud, et kas tohib teha, kuid ta on iga kord öelnud, et pole vaja küsida ning tehke mis tahate. Seega ma olen loobunud küsimastki ja võtan seda, kui oma kodu. :) Muidugi, auke seinadesse arutult puurima ei hakka, peab ikka läbi mõtlema tegemised, et teise vara ei kahjustaks ning jätame korterisse asjad, mille eemaldamine jätaks jäljed.

Oma mööbli ja sisustusasjadega sai korter juba hulga hubasemaks, aga mind häiris, et avatud elutoas on terve sein aknaid täis ning ainult rulood katavad neid. Kardinaid vaja! Minumeelest annavad kardinad toale niiiii palju juurde. Niisiis tuligi Kaarlil ette võtta puurimine ja mina saingi oma kardinaid riputada. :) Augud tehtud, aga kardinapuu jääb korterisse. :)

Järgmine mõte oli, et magamistuppa on hädasti vaja portet, et ühtlasemaks muuta seda sinise-valge vahelist jutti. Algul mind hullult häiris see, aga kogu aeg ununes portet otsima minna. Ja no harjub ära ka. Kui kummuti ostsime ja suurem osa vabast seinast sai kaetud, ei häirinud ka see porte puudumine enam, aga oleme mõelnud, et siiski millalgi selle porte sinna seina paneme.

Ühtteist oleme veel siin teinud, et endal elu mugavamaks teha.

Mõned nädalad tagasi tuli mul idee, et võiks seintele elu juurde anda. Kobisin mina aga poodi ja ladusin kuus pildiraami ostukorvi, ise veel täpselt teadmatagi, et mida ma neisse panen. Teadsin ainult, et vot ma tahan seinale saada tekstikesi. :)

Mulle meeldib oma emakeel, aga tihtilugu ei väljenda see päris täpselt seda, mida öelda tahaks. Lihtsalt ei sobi, et tõlgid mõne inglise keelse teksti ümber - mõte kaob ära.
Seega pildid ja tekstid laenasin internetiavarustest. Osad tekstid jätsingi täpselt nii nagu oli, sest andis minu mõtte edasi, ei hakanud jalgratast leiutama, kui see juba olemas. :) Osasid kohendasin/muutsin/panin kokku enda nägemise järgi. Ühe maalisin oma väikse käekesega valmis. :)

Seina panin need kahepoolse tesa teibiga, mis kannab kuni 3kg ning seinalt saab pärast ilusti maha. Vannitoas vedas see küll alt. Peale pesemas käimist on vannituba auru täis ning seinad ka niiskemad ning mina muidugi ei arvestanud sellega. Kaarel hoiatas küll, aga kes neid mehi ikka kuulab eks. :D
Igatahes paar päeva oli ilusti seinal, kui ühel õhtul oli maru suurt kolinat kuulda vannitoast. Imekombel jäi klaas terveks, ainult raam sai natukene mõlkida. Peale seda olime targemad ning panime jõhviga rippuma. :)

Aga ilma pikema jututa (khm, hilja juba...), sellised mu raamikesed said ja üks nö pesunöör magamistuppa meie piltidega:


Magamistoas voodi kohal.

Magamistoas
Magamistoa kummutil

Koridoris

 Kui tuleb mõni uus mõte, et miskit tekstikest või pildikest oleks veel vaja koduseintele, siis järgmine kord läheb kindlasti tellimisele Kukupesast (LINK). Kui ma neid meisterdasin, siis polnud veel tuttav Kukupesa loominguga, aga nüüd kui tutvunud olen, siis kindlasti miskit nende tootevalikust jõuab minu koduseintele. Mulle nii meeldivad nende stiilsed ja humoorikad postrid. Soovitan pilgu peale visata. :)

Kohtumiseni! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar