Lehed

teisipäev, 5. detsember 2017

Blogmas #4

Kellele ei meeldiks saada kingitusi?! Minule küll meeldib! Kingitusi on ka tore teha, aga tihtilugu kaasneb sellega stress ning veel viimasel minutil poodides käimine, sest kingitust ikka veel pole ja ei tea ka mida kinkida!

Ma olen juba mitu aastat mõelnud, et novembris ostan kõik kingitused ära. Arvake ära, kas mul on see õnnestunud?

Kui me veel väikesed olime, siis mu isa sai küll vist peaaegu igaks jõuluks sussid. Minu mälestustes on, et kui ei osanud midagi kinkida, siis läksid jälle sussid käiku. Tal oli neid alati vaja ka, sest aastaga kulusid juba ära küll. Ta meil suur susside kandja.
Muidugi mida aasta edasi, seda vähemaks neid sussi kinkimisi jäi - lisandusid rahakott, lõhnaõli või midagi taolist praktilist.

Nüüd viimastel aastatel oleme teinud ühise kingi mõlemale vanemale.
Aga minumeelest see kinkide tegemine aina raskemaks läheb aastatega. Vanematel inimestel on ju kõik asjad olemas ja seda üleliigset träni pole ka vaja. Ilmselt tuleb hakata panustama sellele, et kinkida elamusi - teatripiletid, kontserdile piletid, mõni äge koolitus või midagi taolist.

Mulle meeldib väga meisterdada ning kingikotti on ka midagi enda meisterdatud poetatud.
Möödunud aastal meisterdasin näiteks terve hunniku ise küünlaid, tegin ka ise karbid ning iga pere sai endale väiksed purgiküünlad.
Ühel aastal sai kingikotti poetatud ka süüteroose, et ahju/pliidi alla tule alustamine lihtsam oleks.

Viimasel paaril aastal on meil käiku läinud loosi tõmbamine. Kuna me jõulude ajal oleme kogu perega koos maal ühise jõululaua ümber, tulid meelde need ajad, kui jõuluvana oli ukse taha jätnud suure kotitäie kingitusi ning luuletustega/lauludega tuli need välja lunastada. Jõuluõhtul oli kohe rohkem elevust ja nalja sai nabani.

Neil jõuludel teeme loosipakid ainult oma perega ehk siis 5-6 inimese vahel. Algul jäi juba jutt, et ei teegi - oleme niisama koos, kuid siis ikka jäi kripeldama ning teeme ikka kingitusi. Mina alustasin seda teemat, et kas teeme, teised kehitasid õlgu, aga siis ema arvas, et võiks ikka teha, kasvõi midagi väiksestki. Temal olla juba olemas, et siis vaatab kelle loosiga saab ja kuidas jagab. Nii tüüpiline! Igal aastal on algul jutt, et ärme teeme kinke, aga emal endal on kõik kingid juba valmis ostetud. 😀
Nüüd oleneb, kes satub, aga no nuputada saab ikka, sest mul sel aastal pole õrna aimugi!

Sel aastal otsustasime, et teeme ka Kaarliga üksteisele kingitused. Kaarel ütleb ikka, et see kingituste tegemine on nii raske, et mulle tuleb ju veel kaks tükki ka teha! (Sünnipäev 6 päeva pärast jõule).
Ma ikka seletan, et naistele pole üldse raske teha - valikut ju palju ning ka vihjeid jaganud - hoopis meestele on raske teha! 😀
Kaarlile on tõesti raske kingitusi teha, sest tal pole MITTE KUNAGI midagi vaja - mul on kõik olemas! ütleb ta. Tee siis sellisele kinke! 😀


Soovituste jagamisega jään ma jänni, sest olen isegi hädas nende kingitustega, nii et hoopis mulle võite soovitada, mida kinkida mehele, vennale, vanematele! 😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar