pühapäev, 10. mai 2015

Emadepäev

Eile käisime maal Kaarli emale ilusat emadepäeva soovimas. Sõime torti ja viisime väikse kingituse.
Täna lõunaks läksime minu nänni ja taadu poole.
Teised pidid juba hommikul varem minema, meie lubasime lõunaks end kohale ajada.
Ema ja tädi olid juba tagumikud upakil aiapeenras ning täditütar ja onu vedasid puid. Maru õigel ajal ikka tulime. :)
Ajasime natukene juttu ning selgus, et nad olid ka alles tulnud. Nemad olid Elvasse laadale shoppama läinud. Polnud plaaninud puude ladumist ette võtta, aga nii kaua kuni nemad peenras ukerdasid, hakkasid teised puid laduma.
Me vahetasime ka siis riided ära ning läksime puid laduma - rohida mulle üldse ei meeldi! Onul olid tütred ka kaasas, vanim peaks 7 aastane olema ja noorim 5 aastane. Nemad olid ka endale suured kindad kätte saanud ning vedasid halu kaupa. Vahepeal hakkas suurem plika 2-3 halu kaupa vedama ning väiksem järgi, et nemad teenivad välja söögi. Üks halg prae ja teine koogi eest. :) Pikalt vedasid ja ei olnud mingit virinat. Lõpuks nad loomulikult väsisid ära, kõhud läksid ka tühjaks. Sõid, kaklesid koogitükkide pärast ning läksid ära.
Puid oli ikka korralik hunnik, aga mitu tundi kõvat tööd ning laotud saidki, isegi enne kui ema ja tädi oma peenraga valmis said. Meil on suur peenar maal, terve mägi on lilli täis. Õitsemise ajal on väga ilus, aga suur töö ka. Lisaks on veel terve maja ümbrus lilli täis ja aina juurde tassitakse.
Nüüd peale suurt tööd oli kookide jaoks kõvasti ruumi tehtud ning ausalt välja teenitud. Kõik olevat torti/kooki toonud, kaasaarvatud meie, nii et täna pidi kohe 4 erinevat söömiseks olema.
Käisime saunas ning siis istusime lauda. Kõht oli väga tühi juba ning nänni tehtud toit on alati väga hea. Muidugi sai ka igast koogist/tordist tükike võetud, aga tükid olid väiksed, seega kõht pungil täis ei saanud. Oli lihtsalt väga hea olla. Parema käe "muskel" andis ka mõnusalt tunda puude tassimisest.
Pesime nõud ära, et nännil lihtsam oleks ning läksime laiali. Meie käisime veel minu ema poolt läbi. Andsime kingituse üle ning lobisesime natukene. Ema oli ka kooki teinud, aga sellest ei tahtnud midagi kuulda, seega pakkis natukene kaasa.
Kodus vaatasime natukene telkut kaisus olles ning läksime ära tuttu - täna tuleb magus uni. :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar