teisipäev, 9. juuni 2015

Erik Orgu toitumiskava

Olen juba mõnda aega tahtnud endale toitumiskava tellida. Seni olen kaaluabis oma toite sisse toksinud, vahel üpris järjepidevalt jälginud kaloreid ning vahepeal mitte nii tublilt. Lisaks seal ka duellides osalenud, et natukene motivatsiooni juurde saada. Iseseisvalt saab ka väga hästi tegelikult ja olen ka saanud. Kui päris esimene kord kaaluabisse läksin, siis sain 8 kg kuuga jagu. Aga kui mõned aastad tagasi toimis mulle see väga hästi, siis enam nii hästi ei toimi. Ei tea kas keha on ajaga nii palju muutunud, et tuleb muutusi teha või ma olen lihtsalt väga laisalt jälginud. Nii üht kui teist kindlasti.
Lisaks sai tellitud Marek Kalmuse kava mingil hetkel, aga see viskas nii kiiresti üle. Põhimõtteliselt kogu aeg sööd ühte ja sama toitu. Päevast - päeva, nädalast - nädalasse. Mingit naudingut toidust enam pole, lihtsalt pead sööma ning selline vahelduse puudumine viskas minul väga kiiresti üle. Jah, see kava mõjus vähehaaval, aga ei suutnud end sundida.
Järjepidevuseta midagi ei saavuta, kuid mul on vaja mitmekülgset toitumist.

Igatahes mingil ajahetkel registreerisin ennast Orgu lehel, et uurida mis endast kujutab ja palju maksab jne. Mulle meeldis, et toitumine oli väga mitmekülgne. Aga tol korral jäi see ost katki. Ma ei ole väga julge end siduma pikkade projektidega, tean ennast, et kui ostan nüüd selle aastase kasutuse ära, siis mõnda aega ma ilusti kasutan ja siis jääb katki. Rahast hakkab kahju. :) Kaaluabisse minnes ju nägin seda..
Nüüd aga mõtlesin, et aitab!Kaal hakkas juba karjuma, et palun ühekaupa! :D Midagi peab ette võtma ning kiikasin jällegi Orgu kavasid. Kogemata juhtusin cherrysse ning seal oli just pakkumine Orgu toitumiskavadele - 1 kuu ainult 9.90 €. Küll oli õige ajastus! Ja nii ma siis ostsingi endale voucheri ning sain odavamalt ühe kuu kasutuse.
Uurisin kõik menüüd üksipulgi läbi, seadsin eesmärgid, lisasin ka Kaarli oma pereliikmeks, et tema hakkab ka nii toituma. Õnneks ta ei ole selles osas üldse pirtsakas, on valmis kaasa tulema ja muutma ka enda harjumusi, et minul oleks lihtsam harjuda muutustega. Lisaks ma ei tee mitut toitu. Ta ise on öelnud, et kui talle ei maitse, siis läheb sööb kuskil väljas või teeb ise midagi endale sobivat. Mina küll igal õhtul ei hakka mitut toitu tegema, ühel õhtul veel, aga mitte kogu aeg, ühegi valmistamine võtab aega.  Halb naine. :) Kui me kokku kolisime, siis ta polnud harjunud ka sellega, et mitu päeva süüakse sama toitu. Nüüd ei tee teist nägugi. :)
Igatahes printisin kõik menüüd välja ja nii nad ootasid mind nädal aega laua peal. Eile siis võtsin asja tõsiselt ette. Ostunimekiri, selle nädala menüü ning läksime Kaarliga poodi.
Käru oli ikka pungil täis, Kaarel küsis, et miks nii palju asju. Seletasin, et nädala kraam ning lahkusin poest palju vaesemana. Külmkapp on ka nii pungil, et midagi juurde ei mahu ning siis avastasin, et osad asjad jäid ostmata veel. :D
Kaarel küsis: "Kuhuuuu sa need asjad kõik paned?!" :D Ega rohkem midagi kappi ei mahu jah, tuleb vähemaks süüa.
Tänasest hakkasin kava jälgima. Jah, hommikusöök jäi kohe vahele. Mul on raske ennast vabal hommikul sundida üles ajama, et süüa, seega on see selline hiline hommikusöök/varajane lõunasöök. Ma ei saa aru, kuidas ma siis olin nii tubli, kui aastaid tagasi valgu-dieeti tegin. Pidin õhtusesse vahetusse tööle minema ja oleks saanud magada hommikul rahulikult, aga mul oli kell 8:00 äratus, sõin oma munad ära ja läksin tagasi magama. Nüüd ei saa kuidagi maast lahti?!
Natukene lööb päevakava rivist välja küll hiline hommikusöök, sest ma ei taha süüa hiljem kui 19:00 õhtul, kõige parem oleks 18:00, sest hilisem söömine ei sobi mu organismile. Kaal ei hakka üldse langema nii. Lisaks söön ma hommikuti muna peekoniga, mida Orgu kavas pole. Mulle väga meeldib muna-peekoniga ning see on söök, mida võin iga päev süüa, ei tüdine.
Hakkan edaspidi tegema nädala kaupa kokkuvõtet, et kas jälgin, kuidas läinud on ning kas mingeid muutusi on toimunud.

1 kommentaar:

  1. Tere Kadi!
    Olen Erik ja hea meelega kajastaksin sinu kaalulanguse teekonda oma Facebooki lehel. Kirjuta mulle palun erik@erikorgu.ee ja mul on väga hea meel kui saad teistele eeskujuks, kes ise seda teed veel ette võtta ei julge.

    Erik

    VastaKustuta