pühapäev, 7. juuni 2015

Laulu-ja grillilaupäev

Eile pool 10 tuli mulle sõbranna järgi ning hakkasime liikuma Varbuse poole, kus toimub Pungikoori laululaager. Laupäeval pidime harjutama kuni lõunani pungilaulupeo laule ning peale seda Põlva laulupeo laule, ka Kanepi koor ühineb meiega õhtupoole ning nende kooriga peakski Põlvas koos laulma. Meie otsustasime, et ei jää õhtuks. Ilm oli super ilus ning juba need 4 tundi väsitasid ära. Pealegi pühapäeval on hommikul enne laulupidu pikk proov, küll seal siis harjutab. Kui me sinna lähme üldse.
Mina ei teadnud üldse kuhu me minema peamegi, eeldasin, et kuskil Maanteemuuseumi juures on see, aga päris kindel ka polnud. Kui Põlvasse jõudsime,  kontrollisin navist kas ikka õigel teel oleme. Mul on telefonil miski viga küljes ja pillub end ise välja nii nagu juhtub ning viimasel minutil saime õigest teeotsast sisse keeratud. Jõudsime varem ning tegime aega parajaks, sest kedagi teist polnud veel kohal. Vaikselt hakkas rahvas kogunema ning äkitselt oli kaugemalt motikate hääli kuulda. 8 mootorratast sõitsid parklasse. Kooris olevad mehed pidid enamuses olema mootorratturid ja lisaks siis nende neiud ka laulavad. Väike kanepitee ja vesi ning hakkasime prooviga pihta.
Me ei laulnud pooligi laule ära, mis lauluvihikus olid. Raskemad proovisime läbi. Sex pistolsi "Anarchy in the U.K" ja Pussy Rioti "Bogorodica, Devo" on ühed raskeimad laulud ning pungilaulupeol tuleb vist suud maigutada. :) On ka teisi raskemaid ja mitte nii toredaid laule, aga on nauditavamad ja raskused saab ületatud. Selleks raskused ongi. :)
Kell 15:00 sai proov läbi ning teised hakkasid Maanteemuuseumi juurde sööma minema. Meie võtsime laulikud kaasa ning sõitsime Põlvasse, kuhu Kaarel mulle järgi pidi tulema. Sõbranna küsis, et kas nad külla võiksid tulla. Leppisime kokku, et ta käib ära Tartus ja kus vaja ning siis tuleb koos elukaaslasega tagasi.
Meie käisime poes, ostsime grilli kraami ning läksime maale. Hakkasin muru niitma, et jõuan enne niidetud, kui nad tulevad. Neil läheb kindlasti palju aega, kui peavad veel Puka kandis käima.
Sõitsin niidukiga tagasi maja juurde ning mõtlesin, et peaks igaks juhuks telefoni vaatama. Õige, et vaatasin, sest sõbranna oli juba 4 korda helistanud. Helistasin tagasi ning sõbranna mees võttis vastu ning ütles, et nad sõitsid juba natukene maad tagasi, sest Kadi ei võtnud vastu. :)
Seletasin neile, kuhu minna, et lähme vastu, edasi on raske seletada, et keera sinna metsa vahele ja siis otse edasi jne.. Lihtsam ise vastu minna. Kaarel lasi mul sõita.
Kaarel pidi minema lõpetama pooleli olevat tööd ning ütles, et ma näitaksin ümbrust. Ma küll ütlesin, et pole minu kodu ja värki.. Kõndisime ringi, sõbranna ütles, et tööpõld on tõesti suur.
Sõbranna ja elukaaslane sobitasid sõprust koertega. Luckyle sobivad kõik, kes pai teevad. Totu ei tahtnud aga kohe mitte leppida. Lõpuks sõbranna mehega leppis, aga sõbranna talle millegipärast ei meeldinud. Proovis, et sobitab palli mängides sõprust, aga sai hoopis hambaid näha ja lõrinat. Pahandasin Totuga ning pärast sai ta veel Kaarli käest ka pahandada ning siis hakkas pugema.
Panime grilli hakkama. Mul jäi maja juurest niitmata ning niitsin nurga ära, kus istumisnurk puhas oleks. Panime grilli hakkama, tegime salatit ja hakkasime grillima.
Õhtu oli väga tore, palju nalja ja napsu.
Väljas hakkas jahedaks minema ning viisime asjad ära tuppa ja läksime sauna sooja. :D
Käisime segasaunas. Meie Kaarliga hüppasime ka kaks korda tiiki. Nii hea oli. Ma varem polnud tahtnud minna, et külm jne. Üle-eelmine aasta käisin ja peale seda rohkem ei käinud. Nüüd napsisena olin lahkesti nõus minema. :)
Peale sauna lobisesime veel, arutasime mis täna teeme ning kolisime teisele korrusele magama. Tahtsin küll all toas magada, täispumbataval madratsil. Aga me polnud seda välja otsinud õigel ajal ning enam ei saanud ka. Seega kolisime teisele korrusele. Lükkasime natukene ehituskraami kokkupoole ning saime ilusti ära magatud. Värske õhk tuhiseb ümberringi ning uni väga magus. Üldse maal magan nagu titt, ei kuule miskit ja ei ärka öösiti ülesse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar