laupäev, 6. juuni 2015

Mis inimestel viga on?!

Juhtusin täna ühele TV3 uudiste videoklipile, kus kährikul oli klaaspurgi kaelus kaelas. Ju oli metsas kellegi inimese tekitatud prügimäelt leidnud purgi millegi hea ja paremaga ning pistis pea sisse ja sinna see paraku jäigi. Kannatajaks on loomad, aga ka meie enda kodumaa.
Tegelikult on see teema mind juba väga pikka aega endast välja viinud. Alles hiljaaegu käisin metsas lilli ja kuusevõrseid korjamas ning juhtusin kohta, kuhu keegi oli vedanud hunniku oma riideid. Miks?? Mis nendel inimestel peas toimub, kes veavad oma prügi metsa?! Praegu on praktiliselt igal pool konteinerid, kuhu saab viia pakendit-paberit, klaasi. Rehve võetakse tasuta vastu. Saab ära viia ka oma vana tehnika või ära anda kellelegile, kes sellega midagi ette võtaks. AGA ikka on neid jobusid, kes laovad auto või käru prügi täis ning suunduvad metsa, kus oma rämpsu maha laovad. Miks? Miks te teete oma kodumaaga nii?
Millegipärast oleme kõik väidetavalt maru tervislikud inimesed - käime metsas jooksmas, sööme värsket toitu, joome puhast vett. Aga samas rikume seda kõike. Varsti pole enam puhtaid metsi, maa ei anna enam seda värsket toitu ning vesi on reostatud, sest me ei oska hoida seda, mis meile head teeb!
Kes peab teie järelt koristama? Kas kasvatate oma lapsi samasugusteks rumalateks inimesteks?
Kas paljud neist on need samad inimesed, kes hiljem "Teeme ära" kampaania raames käivad gruppidega teeääri ja metsatukki koristamas, olles nüüd äkki niiiiii head inimesed?
Samas on need inimesed ka kõige suuremad virisejad, kui kuskil looduses piknikul ja puhkamas käivad ning keegi teine lammas on jaksanud asjad kaasa tassida ning tagasi kaasa pole jaksanud vedada ning lagahunnik ootab ees. Ise teevad samamoodi, aga ENDA vigu ei näe!
Kui nende inimeste kodude juurde hakkaksid teised prügi vedama, kui hea tunne neil oleks või kuidas nad käituksid. Ma arvan, et kisa oleks nii palju, et kuuleksid. Aga miks siis teha seda loodusele ja loomadele, kes ei saa appi karjuda?

Mida peaks veel ära tegema, et inimesed ei veaks oma prügi metsa alla?
Mida nende inimestega peaks ette võtma?
Kui näed sellist käitumist, kas julged minna ütlema ning kutsuda politsei, et kurikael karistada saaks?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar