pühapäev, 14. juuni 2015

Päikesepaisteline pühapäev


Olime lõunast alates Kaarliga kahekesi maal. Jalutasime niisama natukene ringi, Kaarel nokitses oma viinamarjadega miskit ning mina kõndisin tiigi ääres fotokaga. Kiilid kimasid tiigi kohal ning ma nagu jahimees hakkasin neid jahtima.
Kui teised kiilid peatuvad kuskil rohukõrrel korra, siis kollane ja sinine kiili taolised elukad - need ainult kimasid ringi. Kollasest sain pilte, kui ta veepiiril miskit askeldas, aga sinine ainult kimas. Ja kui jäigi korra pidama, siis mina magasin selle maha. Olin teisel pool tiiki või mida iganes. Lõpuks hakkas mul kannatus otsa saama, istusin tiigi äärde maha ja hakkasin konni ja muid lendavaid elukaid pildistama. Äkitselt on tunne nagu sipelgad oleks püksis. Vaatan oma jalgu ning terve hunnik sipelgaid ründab mind. Kargasin kähku püsti ja trampisin jalgu. Olin suurest tüdimusest maa-aluse sipelgapesa avale istunud ja need üritasid mind nüüd ära süüa. 

 Viisin fotoka ära tuppa ning võtsin koerad kaasa ja läksin tagasi tiigi äärde. Totu on päästekoer, kui rohukõrre kätte võtad, hakkavad hambad suus kõlksuma ning hakkab hüppama, et kätte saada. Lucky aga hakkab suurest kurbusest laulma, kollid teevad üpris kiledat häält, kui hauguvad. Sama laulukoor hakkab siis pihta, kui ise tiiki lähed. Päästekoerad kohe tormavad kaldale. :D
Pärast mitmeid kõrte päästeoperatsioone ja sellega kaasnevat jahutust tuli mänguhoog peale.
Hiljem läksin niitsin muru. Muud polnud teha, Kaarel tosserdas teiste asjadega ning oli vaja niita ka natukene. Totu värises kogu aja kiigu all. Nii kui masinaga ligemale jõudsin, ohkas nagu raskemalt sisse ja tudises. Jänkuuuu! :)
Kolme ajal tegime lõuna, istusime välikiigel ning nosisime minu tehtud purgikooki ning arbuusi.
Päev lõppes vihmaga. Niitsin parajasti, kui tibutama hakkas. Esimene hoog läks üle ja siis tuli hull padukas. Istusime räästa all ja vaatasime sadu. Kuna ilm ei lasknud rohkem midagi teha, siis hakkasime koju sättima. Kell oli märkamatult juba 21 saanud. Selle valge ajaga ei saa üldse aru, et aeg nii kiiresti läheb ning märkamatult on kätte jõudnud õhtu.
Nüüd kiired toimetamised kodus ja tuttuuu!!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar