pühapäev, 20. detsember 2015

Tee ise: Nöör + liim kuuseehtedKuna ma eile juba tegin otsa lahti jõulukuuse ehete valmistamisega, siis tuleb ainult jätkata.
Seekordsete ehete valmistamiseks vajad ainult õhupalle, nööri/lõnga/jämedamat niiti, pva liimi ja nõud, kus liimi-vee segu valmistada. Hiljem kuuse külge riputamiseks ka nööri ja soovi korral kaunistamiseks nööri või midagi. Näiteks sädelusega ehteid saab nii, et koheselt sädeluspulbrit kanda kuivama pannes, siis kuivab see kohe sinna kinni.

Looking for cute decorations for your dorm or apartment? Her Campus UFL has 3 easy DIY crafts that will make your home super cute. #hcxo #hcufl:
Foto SIIT
Kõigepealt puhu täis õhupallid, nii suureks kui suuri ehteid sa soovid. Kõige paremad on väiksed õhupallid, mida kasutatakse veepommide tegemiseks. Jäävad ilusad ümmargused täis puhudes.
Kinni sidudes jäta pikem nöör, et saaksid need hiljem rippuma panna.

Seejärel valmista liimi - vee segu. Vett ei tohiks väga palju panna, segu peab ikka liimine jääma, aga vesi vedeldab, et katmist lihtsustada, lisaks annab niiskust, et kuivaks ühtlasemalt. Õhupalli külje jääb nöör nagunii, õhupalli katki tehes peab ettevaatlik olema, et kogu ehet kaasa ei tõmba. Siis on ainult suur niidihunnik ja pallist asi kaugel. Kui hästi kuivanud, siis sellist asja juhtuda ei tohiks.

Seejärel vali endale meelepärane materjal. Kui võtad paksema lõnga või takjanööri, siis pead seda enne vee-liimi segu sees kergelt leotama, et segu endasse tõmbuks, muidu korra sisse kastes saab ainult pealmine kiht kokku ning hiljem ära kuivades jääb pehme, sest sisemistesse kiududesse pole jõudnud liimisegu.

Nüüd pole muud, kui võtad õhupalli, liimisegu seest nööri ning hakkad ümber õhupalli kerima. Kerid just nii palju, kui tihedat sa tahad.
Nööri lõpp kinnita, kui nöörist tilgub liimisegu siis hoia nii kaua kraanikausi kohal, kuni enam ei tilgu väga palju ning pane kuskile rippuma. Soovitatavalt pane paber alla, kui peaks veel liimisegu tilkuma. Ja nii kõigi õhupallidega.

Mina riputasin pesuresti külge nagu ka pildil on tehtud ning omakorda panin veel ventika tööle, et kiiremini kuivaksid. Seda seetõttu, et lõnga pealmine kiht kiiremini ära kuivaks, et liimisegu kõik välja ei tilguks.

Jäta nad rahulikult vähemalt päevaks kuivama ning seejärel katsu, kas on täiesti kuivad ning kõvenenud. Kui ei - lase veel kuivada.
Kui jah - siis võid hakata neid õhupallist eemaldama. Selleks käi kõigepealt terve õhupall sõrmedega üle ning lükka õhupalli kergelt eemale valminud ehtest, et kinni kleepunud osad lahti tuleksid. Kui see tehtud, siis tee õhupall katki, võta valminud pallist välja ning nöörist ehted ongi valmis.
Kui koos õhupalliga tõmbus kokkupoole natukene, siis seda saab natukene parandada nii, et lükkad näpu suuremast august ehte sisse ning lükkad lohku vajunud kohad tagasi väljapoole ning annad ümmarguse kuju käte vahel.

Hoiatan, et tööprotsess on üpris märg ja kleepuv. Tasub kraanikausi kohal teha, liimisegu tilgad veega kohe üle uhtuda ning ka käed üle pesta peale iga palli meisterdamist, sest pärast ära kuivades on palju raskem käsi puhastada.
Minul olid küll käed vist küünarnukkideni liimiseguga koos, lisaks pritsis seda laiali. Seetõttu ei tulnud pildi tegemine kõne allagi, see veel puudus, et fotokas ka liimine.
Seetõttu laenan pinterestist pildi, mis näitab töökäiku.

Ma katsetasin tegemist kahel erineval viisil.
1. Tegin nii nagu ülevalpool kirjeldasin.
2. Sidusin kuiva nööri ümber õhupalli ning kastsin liimisegu sisse ning keerutasin seda seal mitu korda, et kõik kohad oleksid kaetud. Seda toimingut tegin mitu korda, et kindel olla, et ilusti liimiseguga koos on. See variant oli küll puhtam, polnud nii palju jändamist ja pritsimist, aga ehted jäid ka natukene pehmemad ning vetruvamad, kui esimese meetodiga tehes, kus ehted on kõvemad ning ei anna nende kuju muuta käte vahel.

Mõnusat meisterdamist!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar