neljapäev, 9. november 2017

Kogemus Tele2-ga

Olen juba mitu head aastat olnud Emt klient. Telia või mis ta nüüd on - minu jaoks tõenäoliselt jääbki Emt-ks.
Igatahes, kui liitusin, siis oli mul päris hea pakett. Aastatega hind muidugi vaikselt igal aastal natukene tõusis nagu ikka nende teenustega on. Mõtlesin ikka, et peaks uurima kas saaks äkki mõne teise vähe kobedama hinnaga paketi. Eestlasele kohaselt aina mõtlesin, aga tegudeni ei jõudnud. Arve saades ikka imestasin, et nii suur arve - maksin ära ja elasin edasi.

Augusti keskpaigas võttis minuga Tele2 ühendust. Pakkumine oli super, paketi hinnaks lausa pool minu senisest makstud summast. Lisaks sai kingituseks telefoni. Ega mul seda telefoni otseselt vaja polnud, aga no kui antakse, siis ikka võtaks ju. 😀
Nii ma siis kõhklemata jah sõna ütlesingi. Vahet ju pole millise teenusepakkuja juures olen. Ennemuistel aal oli see, et Tele2-l oli leviga probleeme, aga nüüd kõik suht samad. Pole ei Emt-l, Elisal ega Tele2-l kuskil metsas levi põhjas.

Õhtul käisin esinduses oma lepingul, sim-kaartidel ja tutikal telefonil järel.
Kodus natukene uudistasin telefoni, oleks äärepealt maha kukutanud ning panin ettevaatlikult tagasi karpi, et enne kasutusele ei võta, kui ümbrise ostan. Lödinäpp nagu ma olen.
Samal õhtul tuli Emt-st ka sõnum, et olen operaatori vahetust alustanud ning sellega kaasneb trahv. Ma ei saanud aru, et mis trahv - tähtajaline klient pole ma juba ammu.

Kohe helistasin klienditeenindusse ja sain teada, et Spotify on tähtajaline ja lõppeb alles oktoobris. Jopakolla, seda ma ei teadnudki. Telli veel mingeid äppe ja ära lepingut ka loe, eriti seda väikselt kirjutatud teksti. Edaspidi vist ikka võiks.😋
Jäin korraks täitsa nõutuks, et mis nüüd saab - trahvi Emt-le väga maksta ei tahtnud.
Selline jama ühe telefoni pärast. Ise veel naersin, et noh, ma ju kurtsin, et mu telefonil on kehva kaamera, universum tõi parema kaamera väikse vimkaga. 😀

Võtsin uuesti Tele2-ga ühendust, kurtsin oma mure ära ning küsisin, et mis nüüd siis edasi saab? Peaks numbri üleviimise peatama ja kas saan telefoni tagastada? Teiselpool toru oli õpilane ning pani mind kogu aeg ootele, et kellegi teise käest küsida. Pikalt laialt rääkisime temaga ning siis hakkas välja kooruma, et kuna ma käisin ise esinduses asjadel järel, ei kehti tagastusõigus. Seda muidugi ei maininud keegi, et kui kuller toob asjad siis saab 14. päeva jooksul tagastada. Mulle aga ei antud valikuvõimalustki, umbes et kuller ei saa tulla ning teile lähim esindus on seal ja juba 15 minuti pärast võite järgi minna. Ma oleks seda vist ise pidanud teadma, nii loomulikust intelligentsist, et pean ikka kullerit nõudma.
Muidugi ka küsisin selle kohta, et miks sellest siis ei teavitatud mind, aga teiselpool toru oleval neiul oli suu putru täis ja ei osanud ta mulle väga midagi vastata. Ikka sain vastuseks, et ise käisin järel ja ei saa tagastada. Pidin ikka halduri kätte saama, kellega leping sai sõlmitud.
Naljakas on see, et kui olin Tele2-te oma murega pöördunud, et soovin peatamist, siis tunni jooksul peale kõnet tuli sealt sõnum, et alustasime teie numbri üleviimist.

Järgnev nädal möödus Tele2-te helistamisega, et kätte saada haldur, kellega suhtlesin, Emt-ga suheldes ning isegi tarbijakaitsesse pöördusin. Sain jutule ka ühe kulleriga, kes veab nii teiste kui ka Tele2 lepinguid klientidele ning varem kuuldud jutule, et nad teevadki nii klientidega, sain kinnitust. Uutele potensiaalsetele klientidele ei pakuta kullerteenust või öeldakse, et kuller saab alles mitme nädala pärast tulla. See aga polevat tõsi ning nii kaotab inimene 14 päevase tagastusõiguse. Kullerid pidavat sellest ka kliente nüüd ise teavitama, sest teavad, et telefoni teel lepingut sõlmides sellest haldur ei räägi.
Sellest ma küll aru ei saanud, sest 14 päevane tagastusvõimalus ju seadusega ette nähtud. Ju mingi auk leitud. Ka tarbijakaitsest öeldi, et nii paraku tehakse ning ei saa midagi teha. Umbes et käisite kohal, saite kaubaga tutvuda.Tjah, see kutt seal leti taga oli telefonis häkkimisega rohkem ametis, kui minuga tegelemisega.
Kuidas see õigus kehtib siis muudele kaupadele? Käin ka ju poes valimas ning kui mingil põhjusel siiski ei sobi, saan 14 päeva jooksul tagasi viia kandmata/kasutamata kauba. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Nii ma siis lolliks jäingi ja oligi nüüd valida, kas ostan 139€ telefoni välja või maksan Emt-le leppetrahvi, mis oli vist 150€ kandis. Otsustasin, et kuna ma Tele2-te pärast seda janti kindlasti üle ei lähe, ostan pigem telefoni välja. Saan selle raha eest reaalselt midagi, kui leppetrahvi maksmine oleks niisama tühja maksmine olnud.
Aga no oma väiksema arve sain, kogu mu arve on nüüd sama suur, kui enne ainuüksi internetipulga eest maksin, küll ühekordse suurema rahakaotusega.😁

Vandusin, et ei tee enam never Tele2-ga tegemist ning jäin ootama arvet, mis pidi tulema septembris.
Septembri teine nädal oli juba käes - ei mingit arvet. Uurisin vennalt, et kuna Tele2 arve saadab ja sain vastuseks, et juba ammu kohal.
Helistasin siis jälle, et tahaks telefoni eest ära maksta. Sealt jahub mulle klienditeenindaja vastu, et ta ei näe et mulle üldse kunagi ühtki arvet oleks koostatud ja et ma üldse klient oleksin. Võttis täitsa muigama, kui olin just pika jutu selle kohta rääkinud.

Olgu, jäin edasi ootama oktoobrit, et helistagu ma siis, kui ikka arvet pole tulnud.
Oktoobri keskpaigas helistasin uuesti, sama jama.
No ega ma siis hakka sundima ka, kui nad mu raha vastu võtta ei taha. Kui raske on koostada ühte arvet, kuhu pead lisama ainult ühe summa? Ja kas tõesti ei saa kellelegi pädevamale infot edasi anda?
Lõpuks lõin käega, et ise teavad kuna saadavad ja kas üldse, ma korduvalt helistanud ja küsinud.

Käes on november ja teate mis.. LÕPUKS nüüd saadetigi arve.
Ega see 139€ on suur summa mida sisestada, et tervelt kaks kuud aega võttis.😊

Praeguse juhtumi puhul pean ka pool süüd enda peale võtma, et ma ei teadnud oma tähtajalisest lepingust ning see tegi asja keeruliseks. Aga samas tahan ka näidata näpuga Tele2 poole, kes jagab klientidele poolikut infot - teevad nad seda siis kogemata või tahtlikult, et kliente enda juurde saaks, aga see pole ühe suure ettevõtte poolt ilus käitumine!


On Teil sarnaseid kogemusi mõne telefonioperaatoriga? Kuidas asi lahenes?6 kommentaari:

 1. Kui ostad tavapoest kaupa ja see mingil põhjusel ei sobi, siis seda tegelikult tagastada ei saa. Poed küll tulevad vastu ja lubavad suurusi vahetada või mõnel juhul isegi ostavad kauba kinkekaartide vastu tagasi, kuid seadusest tulenevat kohustust neil seda teha ei ole. Internetipoest ostes või telefonimüügi teel ostes on aga 14-päevane tagastusõigus enamusel kaupadel (nt piletitel ja eritellimusel tehtud kaubal ei ole. Aga see eksiarvamus, et ka tavapoest ostetud kaupa saab 14 päeva jooksul tagastada, on küllaltki levinud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma internetipoe 14-päevast tagastusõigust teadsin ning omastarust teadsin ka, et telefoni teel sõlmitud lepingu puhul kehtib tagastusõigus. Tavapoodidele ka see tagastusõigus rahvasuus ilmselt külge jäänud, sest enamus poed tulevad lihtsalt klientidele vastu. :)
   Ma pole kunagi ühegi asjaga tagasi poodi läinud, et seda ümber vahetada. Ostan ikka alati koheselt sellise kauba, mis mulle meeldib ning õiges suuruses. Kui kaup defektne/katkine, siis muidugi teine asi.

   Kustuta
 2. Minu eksämmal on väga ebameeldiv kogemus EMT-ga - ütleme, et eksämma nimi on Mari Maasikas, levinud nimi. No ja EMT üritas AASTAID talt iga paari kuu tagant Mari Maasikase võlga vãlja nõuda. Eksämm vastas iga kord, et "nimi sama, aga isikukood erinev, kahjuks ei tea 20 aastat nooremast nimekaimust mitte midagi" - ja EMT iga kord vabandas, et iga kord paari kuu pärast uus võlanõue saata. Niimoodi aastaid, kuni ta Eestist ära kolis ja nüüd ei tea, kas ikka veel üritatakse temalt kellegi teise võlga sisse nõuda või mitte.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ilmselt võib kõigi telefonioperaatorite poole näpuga näidata, et kuskil on igaüks neist ämbrisse astunud. Eks me kõik eksime ning üritame neist eksimustest õppida. :)
   Kahetsusväärne muidugi, et ka peale selgitusi, ikka korduvalt samalt inimeselt nõutakse nimekaimu võlgnevust. Kuskile võiks ju teha märke, et tegemist vale inimesega ning tuleb teist samanimelist inimest otsida.
   Mu elukaaslasel ja teistelgi tema pereliikmetel mitmeid nimekaime, kuna perekonnanimi väga levinud ning mitmeid kordi sellega seoses juhtumeid olnud. Küll helistatakse pangast ja öeldakse, et laenutaotlus on saanud positiivse vastuse ning isegi korra on arveldusarvele tulnud raha, mis oleks pidanud nimekaimule minema.
   Mõnikord vahvad juhtumised, mõnikord mitte nii vahvad ning ilmselt on vaja veel areneda sel teemal, et kuskile ometigi märgitakse, et vale inimesega tegu ning ei kimbutatakse enam seda inimest. :)

   Kustuta
 3. See tagastamisõigus on jah ainult netist tellides. Olen ka üle 10 aasta juba Telia klient ja ostsin kuu tagasi nende esindusest uue telefoni ja küsisin, et kas on 14-päevane tagastusõigus ka (nagu kodulehelt tellides). Vastati, et ainult netist tellides kehtib see, kuna siis pole klient kaupa reaalselt näinud enne kui ostab, aga esindusest ostes saab näppida ja vaadata ja küsida.

  VastaKustuta