kolmapäev, 27. detsember 2017

Blogmas #6-10

Tahtsin sel aastal blogmasist osa võtta ning kui tuli advendikalender blogijatele koos teemadega, mõtlesin, et nüüd järgin küll kõigi päevade teemasid. Paraku aga nii ei läinud ning juba peale 5. teemat jäi asi soiku. Alustasin küll, et teen edaspidi mitu teemat ühe postituse alla, kuid.. Elu tuli vahele...
Kalender sai ametlikult 24. kuupäevaga läbi, kuid ma siiski otsustasin, et tahan neil teemadel kirjutada ja võtan nädalate kaupa teemad läbi.
Head lugemist!6. detsembri päeva aknakesest tuli välja teema - Detsembrikuu eelarve.
Ma ühes postituses mainisin, et mina ja rahaasjad ei käi kokku. Kui mul on raha - raiskan suht kähku ära ja kui pole.. No siis polegi ja suurt numbrit ma ka sellest ei tee. 😁 Sellest võib ilmselt järeldada, et otseselt eelarvet meil pole.

Kuna meil on loosipakid, siis meil on määratud miinimum summa, mille eest kink teha, kuid oma perega oleme seda summat alati natukene ületanud.
Vanematele teeme ka eraldi kingituse ning sellega on natukene teine teema, seal me pole piiri seadnud. Mina otsin kingituse, küsin vennalt kas sobib tema arvates (talle sobib üldiselt alati, küsib ainult vahel, et mis sa arvad, et paps läheks ka või) ning ütlen talle kingituse maksumuse.
Kaarli vanemate kingitusega on sama lugu, aga tolle kingituse puhul rohkem Kaarli õde on otsija rollis ja meile näidatakse, et kas sobib ning saame summa.


7. detsembri päeva teema oli - Jõulud praegu vs minevikus.
Meie pere jõulude juures pole suuri muudatusi olnud. Alati oleme me jõuluõhtul kogu perega nänni ja taadu juures - käime taadu kapi pealt kommi näppamas, istume kogu perega "külmas toas" ümber jõululaua, nosime jõulupraadi ja muud hääd- paremat, imetleme jõulukuuske ning naudime kogu perega koos olemist. Kuigi sel aastal jõulukuuske polnud.
Aastatega on mõned inimesed jõululauast ära jäänud ning neid on ka perre juurde tulnud. Kui me väiksed olime, siis jõululaua taga istus 13 inimest, nendel jõuludel peame sinna suurde elutuppa, mis nii paljude inimestega tundub tibatilluke, ära mahutama 17 inimest.


8. detsembri teema oli - Kiri jõuluvanale.
Oma viimase kirja jõuluvanale kirjutasin ma vist küll juba oma 20 aastat tagasi. Ma päris täpselt isegi ei mäleta ning ma ei mäleta ka, et me neid väga kirjutanud oleksime.
Võtsin pliiatsi ja paberi ning kirjutasin oma esimese kirja jõuluvanale täiskasvanuna.


9. detsembri teema oli - Heategevus.
Ma olen hella südamega ning kui telekast tulevad jõuluaegsed heategevussaated ning näidatakse haigeid lapsi, istun ma diivanil, nuuksatuste saatel jooksevad põskedelt alla pisarad.
Kõige raskem ongi näha haigeid lapsi - mida need väiksed hinged on halba teinud, et nad on selle ära teeninud?!
Helistan ma ka ühel ja teisel numbril, et oma panus anda.
Ma ei saa öelda, et ma suur heategija olen - üldiselt peab vaatama, kuidas ise hakkama saab, kuid vastavalt sisetundele ma ka vahel poetan natukene.
Minumeelest see peakski käima enda sisetunde järgi, siirast soovist - kellele tahan annetada, kas ja kuna - mitte, et sa oled halb inimene, kui iga kuu oma panust ei anna.


10. detsembri akna all oli teema - Jõululoosid.
Rahateemade all olen juba maininud, et me perega oleme teinud loosipakke ja ka sel aastal tegime oma perega, 6 inimese vahel.
Mulle väga meeldivad loosipakid - valmistavad põnevust, kellele sa teed ja kes sulle teeb, kingituse otsimise protsess on küll natukene stressi tekitav, aga ka põnev.
Kuigi me oleme kõik juba täiskasvanud, siis minumeelest see kingituste tegemine ja saamine jõulude ajal tekitab rohkem jõulurõõmu. Jõulud ei ole ilmselt enam kunagi sellised nagu nad lapsena olid, aga kui see tekitab kasvõi killukene rohkem rõõmu, siis mina olen kahe käega selle poolt. 😊
Kuigi sel aastal ma teadsin täpselt, kes kellele teeb - kuna ostustasime loosipakkide kasuks nii hilja, siis loosi tõmbamine oli teistmoodi, et mina kirjutasin siltidele nimed ja nr-d, igaüks ütles mulle nr kas telefoni teel või netis ning kes järele jäid, saime me endale. 6. inimese vahel ja oma perega tehes, pole suurt saladust ka, ikka küsitakse nõu ja mida keegi soovida võiks.


Järgmiste päevade teemad juba uutes postitustes!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar