teisipäev, 23. jaanuar 2018

Meie ilus 2017 - jaanuarist juunini.

Sorteerisin arvutis möödunud aasta pilte ning pidin tõdema, et meil oli üks vahva aasta - avastasime uusi kohti, taasavastasime juba käidud, saime osa üritustest, kultuurist, nautisime loodust, veetsime koos kvaliteetaega, leidsin uue hobi ja kogesime paljut muudki. Üheks tähtamaks sündmuseks meie jaoks oli see, et meie perre tuli uus perekonnaliige. 😍

See pildiretk möödunud aastasse tekitas sooje emotsioone ning mõtlesin ka osasid Teiega jagada. Kuigi ma möödunud aastal fotoaparaadiga kõige suurem sõber polnud, siis pilte on ikka mitme-mitme-mitme kausta jagu, siis läks täitsa raskeks valikute tegemine, kuid sain üht-teist siiski valitud. 😊

KUID, et postitus üleliia pikaks ei veniks, siis poolitan aasta kaheks eraldi postituseks.


JAANUAR


Uus aasta, uus lehekülg.


- 1. ja 2. - 2017. aasta saabus rahulikult. Otsustasime, et veedame vana-aasta õhtu kahekesi kodus olles: käisime kerge vihmasabinaga ilutulestikku vaatamas,  nautisime vana-aastaõhtu teleprogrammi, sõime hästi, mekkisime kihisevat ja kobisime vastu hommikut tuttu.
- 2. jaanuaril tõmbasime spordidressi selga ning suundusime Rõugesse. Tutvusime Rõuge uue vaatetorniga "Pesapuu" (pilt nr.3) ning tegime matkarajal väikse tiiru.
Kui juba seal kandis olime, siis tagasiteel külastasime Hinni kanjonit (nr.4) ja hüppasime ka Võrust läbi, kus õhtupimeduses pakkus ilusaid vaateid Roosisaare sild (nr.5). Kusjuures, kui sillale ligemale läksin, siis minu üllatuseks oli kaldas 7. pealine luigepere. Lastel hall sulestik seljas, ema ja isa asusid kohe kaitsepositsioonile. Neid käiakse seal söötmas ja ilmselt nad ei lendagi ära, vaid jäävad lootma inimese poolt toodud palukesele.
- 6. pilt -
Käisime emaga Vanemuise väikseses majas vaatamas etendust "Meeste kodu". Väga äge oli! 
- 7. ja 8. - Nädalavahetus maal.
- 9. -  Sain quillingu maailmaga veelgi rohkem tuttavamaks. Mulle see kruttimine täitsa meeldib. Aeg lendab, oma kätega tehtust sünnib midagi ilusat ja täiega hea stressimaandaja.
- 10. -
Ühel lumisel talvepäeval avastasime Kaasikjärve raba. Sellest purdest natukene maad edasi vasakule, peale jõe ületamist, oli paadisild järvele. Järve kattis jää, kuid mina ikka ei julgenud väga kaugele minna - äkki ei kanna ja kukun sisse. Mul mingi hirm sellega, et kui ikka väga pikalt pole külma olnud, siis mina ei usalda järvejääle minna. Kuid taamal nägin kulli lendamas ning maandumas ühe rohututi sisse. Mul silmad kohe särama ja ettevaatlikult kõndisin kaugemale. Kull aga tõusis õhku, lendas meie poole ning suundus kõrval olevasse roostikku. Käis suur sahkerdamine ja jälle ta õhus oligi. Jälle sinna samasse rohututi sisse maandus. Ja minul hirm nagu pühitud, rühin aga aina kaugemale. Pole enam mingit hirmu sisse kukkumisest, peaasi, et pildile saaks. 😀
- 11. -
Käisin poes, ostsin pool riiulit sidrunhappest tühjaks, paki soodat ning hakkasin vannipomme tegema.
- 12. -
Kaarel sõitis töö tõttu ühele kaugemale objektile ning ma sättisin end kaasa seltsiks ja teepealsete kohtade avastamiseks. Üheks neist kohaks oli Porkuni mõisa ümbrus.
- 13. -
Järjekordne töösõit Kaarlil, seekord Narva ning sel ajal, kui tema tööd tegi, tegin mina Narva linnuse ja selle ümbrusega tutvust.
- 14. -
Tagasiteel koju külastastasime metsa vahel olevat "Nõiaahju" ehk kaevandusšahti ava on külma ja sooja auru koostööl endale jäävulkaani ümber kasvatanud. Alles kasvab, sest 2016. aastal samas kohas käies, nägime kõvasti üle 2 meetri kõrgust vulkaani.


VEEBRUAR

Veebruar oli pigem kodune kuu.

- 1. - Lehe Rudolf.
- 2. - Multikaaeg diivanil sooja pleedi all.
- 3. - Pannuka pühapäev! Njomm-njomm! 😊
- 4. - Ühel nädalavahetusel käisime Vooremäe terviseradasid vallutamas - 7,5 km puhast rõõmu! Muudkui aga kõrgest mäest üles, alla ja siis jälle üles. Uhh!
- 5. - But first.. Selfie!
- 6. - Kvaliteetaeg kakaoga.
- 7. - Käisime Anne kanali ääres sportimas. Pilti ka ikka, et olime kohal! 😀
- 8. - Nädalavahetusel maal, natukene oli seda lumekest.
- 9. - Meisterdamistuhinas.


MÄRTS- 1. ja 5. - Taaskord meisterdamislainel.
- 2. ja 9. - Järjekordselt töösõidul kaasas ning seekord käisime otsimas Loksa linna põhjapiiril Raketa vrakki. Peale pikka tiirutamist ja tee küsimist, leidsime!
- 3. ja 10. - Üleöö kaerahelbe puder banaanide ja vaarikatega ning kõrvitsa-porgandi püreesupp. Njomm-njomm! 😋
- 6. ja 12. - Minu meisterdatud kaardid. Esimene lillekorv nännile ja taadule sünnipäevaks ja öökulli sai Kaarli vanaisa.
- 7. - Hommikul kell 7, vaade kodu juures.
- 8. - Esimesed lumikellukesed!
- 11. - Tähistasime Kaarli viimast tööpäeva ja ta õe esimest tööpäeva.
- 13. - Making of..
- 14. - Õhtupimeduses särav ERM.


APRILL- 1. - Aprillis asusin uuele töökohale.
- 2. - Kellelgi oli sünnipäev! Kallis sai 33.
- 3. - Esimene võistlus: Parkmetsa kõnd. Alustasime nö hooaega.
- 4. ja 5. - Käisime Maamessil, ostsime hääd paremat koju ja need nunnud alpakad - tahan endale ka ühte!
- 6. - Tere hommikust, maailm!
- 7. - Lihavõtted. Värvisin mune, küpsetasin linnupesa muhvineid ning tahtsin värvilisi keedumune võiku peale - leotasin neid üleöö peedimahlas.
- 8. - Kes elab metsa sees? Seal elab valge Triipsu. Kui ta beebina maale jõudis, siis oli tal pea peal hall triip, nüüd on see kadunud ja kannab üleni valget kasukat, aga nimi jäi.
- 9. - Väljas vihma sadas, aga tahtsime grillvorste. Mida teha? Lähme sauna ja nii kaua kuni leili viskad, saavad vorstid valmis!
- 10. - Kes kaotas padjatäite?
- 11. - Sookurg.
- 12., 13., ja 14. - Loodus tärkab.


MAI

Mais hakkasime tuure üles võtma.


- Mai oli sportlikult tegus. Kui aprillis sai nö spordihooaega alustatud, siis ei jäänud ka mai sellele alla. 5. mail võtsime Heateo 4,5 km pikkusest kõnnist osa. (pilt nr. 1). Siia on eksinud ka üks pilt aprillikuisest Parkmetsa kõnnist (pilt nr. 2). Juurde andis hoogu 24. mail õhtujooksu teine etapp, kus sai 7,42 km läbitud. (pilt nr.3)
- Pilt nr. 4 - Mai algul käisime iga-aastasel kanuumatkal, kus oleme juba neli aastat järjest käinud. Möödunud aastal möllaime Võhandul.
- Ühel maikuu päiksepaistelisel pühapäeval käisime Emajõe ääres asuval Natura 2000 kaitsealal matkamas. Kaitseala lõpus puhkasime pingil jalga, nautisime ilma ja vaadet, enne kui auto juurde tagasi suundusime. (pilt nr.5)
- Patt oli ilusat ilma raisku lasta ning nii istusime autosse ning sõitsime uusi kohti avastama. Üheks avastuseks oli Rõngu vasall-linnuse varemed (pilt nr. 6)
Pargis ringi kolades põrkasin viinamäeteoga kokku ning klõpsisin temast mõned pildid. (pilt nr. 7)- 11.05.2017 tähistasime vahuveini ja šefiiritordiga meie päeva - 4 aastat ja 5 kuud. Siiamaani oleme ainult mõnel üksikul korral vahele jätnud tähistamise, emmal-kummal meelest läinud, aga muidu oleme ikka iga kuu klaasid kokku löönud sel päeval. (pilt nr. 8)
- Grill ja chill aiamajas (pilt nr. 9)
- Väisasime muuseumiööd ning külastasime tuumavarjendit (pilt nr. 10), käisime viltuses muuseumis (pilt nr. 11) ja ronisime mööda kitsast koridori Tartu Toomkiriku vaateplatvormile (pilt nr. 12).
- Ma ei ole just kõige suurem meigi kandja ning puudusid selleks ka oskused. Otsustasin end natukene harida selles valdkonnas, et edaspidi vähe pädevam oleksin selleks ning nii käisingi "Meik iseendale" koolitusel. (pilt nr. 13)
- Piltidel nr 14 ja 15 eputasin kaamera ees oma tutika meigiga, mis sai koolituse käigus õpitu järgi pähe maalitud.
- Nõo Lihavürstil oli suur sünnipäev ning Nõo järve ääres esinesid Tanel Padar & The Sun ning meie olime ka kohal. (pilt nr. 16)
-
Veel natukene unine sisalik tuli kuuseokstest välja. (pilt nr. 17)
- Käisin saarel uudistamas, Prangli saarel. (pilt nr. 18)


JUUNI


Tegus suveilmade nautimine.


- Juunis hakkasin jälle rohkem trenni tegema. (pildid nr. 1 ja 2)
- Vaade Emajõelt. (pilt nr. 3)
- Päike loojub Tartu taha. (pilt nr. 4)
- Kinos "Naisteõhtu" üritusel. Isegi ei mäleta enam, mis filmi vaatasime. (pilt nr. 5)
- Ühed minu lemmikumad kaardid, mis olin tolleks ajaks meisterdanud. (pilt nr. 6)
- Käisime traktoriga puurkaevust vett toomas ja nii kaua kuni vesi jooksis tünni, lollitasime peegli ees. Siia sai kõige viisakam pilt ikka. 😀 (pilt nr. 7)
- Mõnus suvi! Mutukatel suur suvi lilleõiel käes, esimesed metsmaasikad raiesmikult. (pildid nr. 8 ja 9) 
- Käisime Laulasmaal spaamõnusid nautimas. (pilt nr. 10)
- Peale spaatamist kolasime veel ringi. Käisime pangal (pildid 11 ja 12), saime jaanalindudega tutvust tegemas (pilt nr. 13), läksime mööta viita mingit kohta otsima, ise päris täpselt teadmata, mida me otsime (pildid 14 ja 15). Tagasiteel koju põikasime läbi Klooga koonduslaagris. (pilt nr. 16)
- Jaanipäev möödus Külitses suure lõkkega. (pildid 17 ja 18)
- Selfie epu. (pilt nr. 19)


Järgmise kuue kuu ülevaade juba varsti!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar