teisipäev, 2. jaanuar 2018

Tere, 2018!

Head uut aastat, sõbrad!
Aitäh Teile, kes Te siia aeg-ajalt lugema ja külastama tulete! Loodan, et olete ka edaspidi siin! 😊


Uus aasta ja uued lubadused? Ei, sel aastal mitte!
Ma ei anna otseselt uusaastalubadusi vana aasta viimasel päeval, kuid mingid mõtted ikka peas liiguvad ning saavad suureks osaks terveks aastaks. Teate küll neid - võtan aastaga 20 kg alla, olen parem inimene.
Möödunud aastal ma 20 kg miinusesse oma kaalu ei viinud ja parema inimese värki ka ei oska kommenteerida.

Võitlus kaaluga on üks lõputu teekond, eriti, kui pidevalt jo-jo kombel kord mõõn ja siis jälle tõus on sel teel. Endaga mitte rahul olemine sunnibki neid lubadusi andma ning kui algul oledki tubli ja tegutsed, siis mõne aja pärast vajub asi ära. Minul vähemalt! Motivatsioon kaob, oled stressi.. Ei tee enam nii tihti trenni, toitumine kaootiline - ei saagi ju midagi oodata. Ning nii jõuab jälle aasta lõppu ja avastad end taas mõtlemas sellest, et uuel aastal olen tubli.

Aga vot ei! Sel aastal ma ei sea eesmärki, et mitu kilo ma alla peaks võtma ja ei sea tähtaega sellele. Tahan stressivabalt olla, positiivne ja nautida.

Uus aasta toob 365 erinevat võimalust. Uus aasta on justkui uus puhas leht, et muuta aasta erakordseks. Seepärast kirjutan ma endale ka meeldetuletuseks mõned punktid/eesmärgid, mida peaksin oluliseks sel aastal ja millega on vaja tööd teha.

Tahan võimalust olla/teha..
- Tänulik/ õnnelik. - Tihtilugu võtame me seda, mis meil juba olemas on, iseenesest mõistetavana ning igatseme seda, mida meil pole. Õnnelikkuse kohta käib sama, kõik on justkui hästi, aga ikka kuskil sügaval enda sees on mingi rahulolematus ning otsime.. Ei tea isegi mida..
-Vaimselt ja füüsiliselt terve. - 2017. aasta oli tervise poole pealt halb aasta ning see on häirekell, et peab tegelema.
- Õppida ennast armastama. -
Mind on ainult üks. Mul on ainult üks elu ja ma tahan elada seda elu nii, et ma oleks endaga sõber.
- Öelda rohkem jah.
- Et ma enda ebakindluse pärast ei jääks ilma vahvatest kogemustest ja tutvustest.
- Õppida/ areneda/ avardada silmaringi.
- Tahan areneda neis asjades, milles ma olen hea, et ma oleksin väga hea! Ning õpin midagi uut! Avastan uusi kohti.
- Rohkem lugeda. - Ma lugesin vanasti väga palju, viimastel aastatel on häbiväärselt vähe raamatuid mu kätte sattunud. Et ma ennast ikka parandaksin, võtsin vastu lugemise väljakutse.
- Vähem ekraaniaega.
- Kaarel ikka ütleb, et mul on interneti sõltuvus, ma vaidlen alati vastu, kuid tegelikult on sel tõepõhi all. Istun ja ketran fb-s, instas - ise teadmatagi mida ma seal vahin, aga muudkui scrollin. See on kohutav aja ja motivatsooni tapja ning kogu selle ajaga saaks midagi hoopis targemat peale hakata.
- Teha rohkem seda, mida armastan. - Tegeleda rohkem fotograafia ja käsitööga. Üks samm on juba tehtud, et armastus fotograafia vastu jälle lõõmaks, osalen "Talvine fotojaht 2018" fotokonkursil.
- Elu nautida. - Ei pea ilmselt midagi lisama. 😊
- Lõpetada pooleli olevaid tegemisi. -
Neid mõni ikka on...
- Säästa.
- Olla positiivne, naeratada rohkem. -
Ma naeran tihti, aga minu silmad ei sära. Ma naeran tihti, aga minus on ka palju negatiivsust. Tahan, et minu ümber oleks vähem negatiivsust ja rohkem positiivsust. Tahan leida endas rahu, et see peegelduks väljapoole.

Ma ei taha elada enam nii, et minu kaal ja see kui suur ma olen, muutub keskpunktiks ning hakkab muud elu segama. Sest siiamaani olen ma lasknud sel juhtuda ning pole selletõttu saanud ka kõike muud olulist täiel rinnal nautida. Muidugi ei tähenda see seda, et ma sellega ei tegele ja kosun aina edasi - loomulikult tegelen sellega, aga ei lase sel juhtida. Võtan asja rahulikult!

Väikeste sammudega ka oma teiste eesmärkide suunas, sest üleöö ei juhtu midagi ja kõige nimel tuleb vaeva näha. Ainult me ise saame end muuta!

Jah, ma olen raskem, kui möödunud aastal samal ajal.
Jah, see tekitab minus pahameelt, pettumust, allaandmistunnet, sest ma nullisin 2016. aasta suure töö ära. AGA HEI! Kõik me oleme inimesed ja eksime, kuid tõuseme ikka ja jälle püsti, et edasi minna. Kõik saab ju ainult paremaks minna! Ma tean seda ja mis peamine, ma USUN sellesse! 😊


Soovin Teile imelist 2018. aastat! Palju ilusaid hetki ja emotsioone, unistuste täitumist ning kordaminekuid! 🎆
Kadi

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar