pühapäev, 11. veebruar 2018

Kadi kahaneb: Jaanuar

Uue aasta tulekuga kaasnevad ikka lubadused - lubatakse hakata trennis käima, kaalust alla võtta, areneda, koguda raha, olla enda parim versioon ja mida kõike veel kokku ei lubata.
Mina lubasin endale, et ma toimin nii, et mul oleks hea ja kergem olla oma kehas. Otseselt kaalulangetusega tegelema hakata ma ei lubanud, sest noh, eelmine ja kõik eelnevad aastad on seda näidanud, et kui see on peale punnitud asi, siis ei õnnestu, kohe mitte. Mõttetu stress, sest seda kaaluteemat tuleb nagunii ustest ja akendest ning kui ise tekitad ka endale veel stressi, siis ei jõuagi kuskile. Klõps peab peas ära käima, et vot nüüd ma teengi seda! Ei mingit üleliigset stressi, rahulikult omas tempos.

Ometigi 2. jaanuaril ma end kaalusin ja mõõtsin. Noh, et teaks, kus ma omadega olen. Tänu oma grupile oleme pidanud tabelit ja iganädalaselt/igakuiselt on numbrid kirja pandud ning pean tõdema, et on hea jälgida küll, et kus mingi hetk sai oldud ja kus nüüd.
Samamoodi on meil igakuiselt Endomondo challenged, kus mõõtu võtta.

Tark tabel näitaski, et möödunud aastal, samal ajal, kaalusin ma 4,3 kg vähem ja olin 36 cm õhem. Kaalunumbri osas hakkasin ma ähvardavalt ligidale jõudma oma algkaalule ning mõõtude suurenemisest oli aru saada riiete pealt.
Ma ei tundnud ennast hästi - pidevalt "õhku täis" tunne, riided hakkasid ebamugavalt ümber olema ja võhmast ei hakka ma parem rääkimagi.
Ma ei taha olla see inimene, kes iga väiksemagi pingutuse peale hakkab otsi andma ning kolmandale korrusele minekuks vajaks puhkepausi, sest MA EI JAKSA!

Kuigi mu töö on füüsiline, sellest ei piisa. Ehk aitaks see natukene rohkem kaasa, sest hommikuses vahetuses tööl olles, teen esimese nelja tunniga tööl ära 10 000 sammu, KUID iga teine teab, et toitumine on kõige aluseks ja ma ei saa öelda, et see midagi väga ilusat on.

Paraku aga osutus jaanuar raskeks töökuuks ning ma olin peale tööpäevi üli väsinud ja suurt end liigutada ei jaksanud. Ühel nädalal tuli tööl olles iga päev 19 000 sammu ning mul polnud tõesti tahtmist veel kuskil kõndida või teleka ees end hingetuks hüpelda.

Kui nüüd jaanuarist kokkuvõte teha, siis jõudsin ma 20. korral kõndima, isegi 1 kord karglesin Jillian Michaelsi kava järgi. Numbrites teeks see 55.92 km ja 20 minutit. Ja seda lausa 22,49 km rohkem kui detsembrikuus. Edasiminek!
Ja kusjuures, sellest 55.92 km-st 8.15 km matkasime ühel ilusal päikesepaistelisel pühapäeval Soomaal - läbides Ingatsi ja Hüpassaare õpperajad.
Seoses nende õpperadadega - me võtsime sel aastal vastu väljakutse, et terve aasta vältel läbime igal kuul ühe matkaraja. No, et me ikka veelgi rohkem aktiivsemad oleksime! Õige pea saate lugeda, milliseid radu me sihime! Stay tuned! 😉

Aga pika jutu point on see, et kuigi kuu oli raske ja liikumist polnud nii palju, kui oleks võinud (arvestades, et talvekuu, siis päris hästi, sest ma ju külmavares) jätsin jaanuarisse maha 1,3 kg ja 13 sentimeetrit. Pole ju üldse paha?! Minumeelest ka mitte!

Veebruar saab veel parem olema, sest.. Ma räägin ühe saladuse. Jaanuarikuu viimasel päeval liitusin ma spordiklubiga ning mul on tõsiselt suur tuhin peal, et vihtuda jõusaalis ja erinevaid rühmatrenne mööda. Nii elevil!! 💪😀

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar